• 1 سال پیش

  • 53

  • 10:35

معجزه فرود با خلبان هوشنگ شهبازی در پرواز ۷۴۳

اختیاریه
1
توضیحات

پادكست (معجزه فرود با خلبان هوشنگ شهبازی در پرواز ۷۴۳)

در این مستند «اختیاریه» شنونده صحبتهای هوشنگ شهبازی خلبان پرواز ۷۴۳ ایران ایر كه در ۲۶ مهر در سال ۱۳۹۰ از فرودگاه بین المللی مسكو به سمت تهران حركت می كند اما متأسفانه چرخ های هواپیما برای فرود باز نمی شود ،خواهید بود.

(پرواز شماره ۷۴۳ ایران‌ایر در ساعت ۱۱ و ۵۰ دقیقه روز سه شنبه ۲۶ مهرماه ۱۳۹۰، هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ طی پرواز شماره ۷۴۳ مسكو - تهران در خط هواپیمایی ایران ایر با هدایت كاپیتان هوشنگ شهبازی، فرودگاه مسكو را به مقصد تهران ترك كرد. در فاصله ۱۵ مایلی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی، كادر پرواز متوجه اشكال در بازشدن چرخ دماغه هواپیما می‌شود ولی تلاش آن‌ها برای حل این مشكل بی نتیجه می‌ماند. سپس به درخواست خلبان، به سبب خطر زیادی كه در فرود هواپیما متصور بود و نیز به جهت پیش‌بینی در تسهیل امدادرسانی به مسافران، هواپیما به سمت فرودگاه مهرآباد تغییر مسیر می‌دهد و با همكاری كادر پرواز و به واسطهٔ مهارت خلبان، بوئینگ ۷۲۷ چهل ساله، با ۹۷ مسافر و ۱۹ خدمه پرواز و بدون چرخ دماغه، بر روی باند ۲۹ چپ فرودگاه مهرآباد به سلامت به زمین می‌نشیند و مسافران بدون هیچ‌گونه آسیبی از هواپیما خارج می‌شوند)

مجموعه مستند «اختیاریه» كاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی است كه روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۷:۰۰ از رادیو تهران پخش می شود.

رادیو تهران را در بعضی از كشورها می توان توسط گیرنده های دیجیتال و ماهواره ای بر روی ستلایت و فركانسهای زیر دریافت كرد:

ماهواره BADR / فركانس: ۱۱۸۸۰ مگاهرتز / پلاریزاسیون: افقی / نرخ سمبل: ۲۷۵۰۰

ماهواره INTELSAT۹۰۲ / فركانس: ۱۱۵۵۵ مگاهرتز / پلاریزاسیون: عمودی / نرخ سمبل: ۳۰۰۰۰

ماهواره Eutelsat HOTBIRD ۱۳B / فركانس: ۱۲۴۳۷ مگاهرتز / پلاریزاسیون: افقی / نرخ سمبل: ۲۹۹۰۰

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.


با صدای
دسته بندی‌ها

رده سنی
محتوای تمیز
shenoto-ads
shenoto-ads