• 11 ماه پیش

  • 18

  • 01:16:08

روایت‌ قیام-آغاز نهضت(۳)-نمره‌ی بیستم-تکه‌ی پانزدهم از بخش چهارم

این حکایت
0
0
0

روایت‌ قیام-آغاز نهضت(۳)-نمره‌ی بیستم-تکه‌ی پانزدهم از بخش چهارم

این حکایت
  • 01:16:08

  • 18

  • 11 ماه پیش

توضیحات

آغاز نهضت (قسمت سوم)

سال ۲۸ سه تا انتخابات برگزار شد. انتخابات مجلس مؤسسان برای تغییر قانون اساسی، انتخابات اولین دوره‌ی مجلس سنا و انتخابات شونزدهمین دوره‌ی مجلس شورای ملی. هر سه‌ی این انتخابات هم با تخلف و پر از حرف و حدیث برگزار شد. از دل اعتراض به تخلفات انتخاباتی و البته مشارکت فعال در انتخابات مجلس سنا و مجلس شورا، نهضت ملی بیرون اومد و جبهه‌ی ملی شکل گرفت. ما این ماجراها رو توی سریال «آغاز نهضت» روایت می‌کنیم.

خاطرات مظفر بقایی، مصطفی ملکوتی و کریم سنجابی رو از پروژه‌ی تاریخ شفاهی هاروارد برداشتم که به مدیریت زنده‌یاد حبیب لاجوردی شکل گرفته. همین‌جا باید بگم که کل خاطرات این پروژه به همت بعضی از رفقا تایپ شده و توی سایت iranhistory.net به شکل خوبی قابل استفاده ست.

ممنونم از دوست هنرمندم حسین بهدوج که خاطرات حاج مهدی عراقی رو با صدای او شنیدین. متن برنامه‌ی انقلابی فداییان اسلام رو با صدای جمیله زارعی شنیدین که پادکست جان و تن رو منتشر می‌کنه. ممنونش هستم. متشکرم از عماد عزیز برای اجرای خوبش در بازسازی سخن‌رانی منزل مصدق.سپاس بسیار از از لیلا به خاطر صداش توی رادیو و تشکر از آیدا عظیمی که اعلامیه‌ی مصدق و اطلاعیه‌ی متحصنین رو خوند. ممنونم از منا مرادی که متن روزنامه‌ی اطلاعات رو با صدای او شنیدین و سپاس‌گوی رامین بیرق‌دارم که نقش هژیر رو به عهده داشت. متشکرم از فرشید نجاریان که نقش فاطمی رو ایفا کرد. فرشید پادکست آوانگارد رو منتشر می‌کنه و تشکر می‌کنم از استادم سیمین که تیکه‌های روزنامه‌ی شاهد رو خوند. شما هم اگه دوست داشتین صداتون توی این‌حکایت شنیده بشه، یه نمونه از صداتون رو برام ای‌میل کنید.

ممنونم از سید حسین حسینی که زحمت گرافیک این حکایت با او بود چون مسعود عزیزم سوگ‌وار پدرش بود. بهش تسلیت می‌گم و براش آرزوی بهروزی دارم.

 

 

اینستاگرام این‌حکایت:

https://www.instagram.com/inhekayatpodcast/

توییتر این حکایت:

https://twitter.com/inhekayat

تلگرام این‌حکایت:

https://t.me/in_hekayat

ای‌میل این حکایت:

inhekayat@gmail.com


با صدای
دسته بندی‌ها

رده سنی
محتوای تمیز
تگ ها
shenoto-ads
shenoto-ads