afraphoto
shenoto podcaster

افرافوتو

آلبوم‌ها (12)

امر خصوصی در عکاسی معاصر

امر خصوصی در عکاسی معاصر


رابطه میان امر خصوصی و امر عمومی همیشه رابطه ای بحث برانگیز بوده است و توسط عکاسان به چالش کشیده شده است. یکی از اصلی ترین و فراگیرترین کاربردهای رسانه عکاسی پرداختن به امر خصوصی است. همانطور که در آلبوم ها و تصاویری که به روزمرگی پرداخ ...

0

37

1 هفته پیش

عکاسی میکسانگ

عکاسی میکسانگ


آیا مراقبه و عکاسی می توانند در کنار هم قرار بگیرند؟ ما در این قسمت به این مفهوم پرداخته ایم و با معرفی عکاسی میکسانگ سعی کرده ایم پاسخی برای آن بیابیم.

0

71

1 ماه پیش

مکتب نیویورک

مکتب نیویورک


در نُـهمین پادکست اَفرا فـوتـو به کنکاش های عکاسانه برخی از عکاسان پرداخته می شود که در برهه زمانی مابین 1930 تا 1970 در نیویورک مشغول به فعالیت عکاسانه بودند.

0

73

1 ماه پیش

رکود بزرگ | پروژه FSA

رکود بزرگ | پروژه FSA


رکود بزرگ در دهه 1930چه تاثیری بر روند عکاسی مستند داشته است. در قسمت دوم رکود بزرگ به این موضوع پرداخته ایم که عکاسان مهمی همچون واکر اونز که در غالب پروژه FSA به بحران کشاورزی حاصل از داست باول و همچنین رکود بزرگ اقتصادی و سقوط بازاره ...

0

68

2 ماه پیش

رکود بزرگ

رکود بزرگ


بحران های اقتصادی و بحران های طبیعی چه تأثیری بر عکاسی می گذارند، ما در این قسمت به رکود بزرگ(رکود دهه 1930) ایالات متحده و تاثیر آن بر ژانر عکاسی مستند می پردازیم.

2

112

2 ماه پیش

دوسالانه عکس ایران

دوسالانه عکس ایران


دوسالانه های هنری رویدادهایی مهم و جریان سازند، ما در این قسمت به دوسالانه های عکس برگزار شده در ایران با تاکید بر دو سالانه دوازدهم و سیزدهم پرداخته ایم.

0

131

3 ماه پیش

عکس سلفی

عکس سلفی


سلفی ها بخشی از زندگی روزمره ما شده اند، در این قسمت به بررسی عکس سلفی و ویژگی های آن پرداخته ایم

0

121

3 ماه پیش

عکاسی خیابانی

عکاسی خیابانی


آیا خیابان موضوع جذابی برای عکاسی است؟ در خیابان چه موضوعاتی وجود دارد که عکاسان ساعتها در آن پرسه میزنند و به عکاسی از آن میپردازند.

2

179

4 ماه پیش

امر آلوده

امر آلوده


برخی از هنرمندان معاصر به موضوعاتی می پردازند که دیدنش برای علاقمندان به هنر خیلی سخت است. آثاری که در آنها بدن های تکه تکه شده، زخم شده و موضوعاتی بسیار رقت بار به نمایش گذاشته شده اند. ما در این پادکست می خواهیم به امر آلوده بپردازیم. ...

0

107

4 ماه پیش

مکان نگاری نوین

مکان نگاری نوین


مكان نگاري نوين چيست؟ ما توي اين اپيزود به بهانه بررسي پايان نامه کارشناسی ارشد مهدی حبیب زاده با عنوان "بررسی و تحلیل مکان نگاری نوین" ميخواهيم به مكان نگاري نوين، ريشه هاي تاريخي آن و دليل پرداختن عكاسان معاصر به اين موضوع بپردازيم.

0

171

6 ماه پیش