ممنوعیت برگزاری کنسرت موسیقی در مشهد و چند شهر دیگر در گفتگوی رادیو فرانسه با صادق زیباکلام

در حال بارگذاری پخش کننده ...

صادق زیباکلام

9 نفر این پادکست صوتی را پسندیدند
  پخش در تلگرام در تلگرام بشنوید
صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با بخش فارسی رادیو بین‌المللی فرانسه درباره ممنوعیت برگزاری کنسرت‌های موسیقی در مشهد و در برخی شهرهای دیگر به دو وجه فقهی-شرعی و قانونی این موضوع اشاره می‌کند و می‌گوید یک مجتهد و حتی یک فقیه نمی‌توان و نباید به خود اجازه دهد که فراتر از قوانین حاکم بر نظام جمهوری اسلامی درباره یک موضوع اجتماعی اتخاذ تصمیم کند. نحوه برگزاری کنسرت‌های موسیقی با توجه به قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی تعریف شده و صدور مجوز برای اجرای آن به عهده دولت و وزارت ارشاد گذاشته شده است.
صادق زیباکلام به عملکرد بسیار ضعیف علی جنتی دراین‌باره اشاره می‌کند و می‌گوید درصورتی‌که هر مجتهدی بخواهد با اتکا به نظر شخصی بدعت تازه‌ای گذاشته و قوانین کشور را نقض کند، اوضاع کشور آشفته شده و سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. او تاکید می‌کند که قانون اساسی کشور این اجازه را به هیچ مجتهد و یا فقیهی نمی‌دهد که نظر خود را برخلاف قانون اعمال کند.
صادق زیباکلام همچنین می‌گوید که چرا آقای علم الهدی در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد چنین رویکردی را اعمال نمی‌کرد و به‌یک‌باره در زمان ریاست جمهوری آقای روحانی فریاد وا فرهنگا و از بین رفتن حریم شریعت را سر داده است.
صادق زیباکلام در پشت‌صحنه این رویکرد تازه تندروها در نظام اسلامی، مخالف‌های سیاسی سازمان‌یافته علیه دولت آقای حسن روحانی را می‌بیند...

برچسب های این فایل صوتی


نظرات کاربران درباره این فایل صوتی


کاربر مهمان
 • Ali Madak madakto nejad
  Ali Madak madakto nejad :
  د
 • Ali karimi
  Ali karimi :
  کافی بود یکبار, فقط یکبار وزیر یا رییس جمهور توی یکی ازین کنسرتهایی که قرار بود آشوب طلبها تعطیل کنند, حضور میداشتند و بر اجرای کنسرت اصرار میورزیدند
 • کاربر مهمان
  کاربر مهمان :
  قابل تامل