چطور می شود بدون رژیم خیلی سخت وزن کم کرد؟

در حال بارگذاری پخش کننده ...

فهیما فرهی

1 نفر این پادکست صوتی را پسندیدند
  پخش در تلگرام در تلگرام بشنوید
شما نه تنها می‌توانید، بلکه باید بدون رژیم سخت وزن کم کنید. در واقع رژیم‌های سنگین و محدودکننده، بدن و مغز شما را در حالتی قرار می‌دهند که ولع بیش‌تری نسبت به غذا پیدا می‌کند. شاید دقت کرده باشید که وقتی رژیم گرفته‌اید، حتی غذاهایی که قبلاً دوست نداشتید هم خوشبو و لذیذ به نظر می‌رسند؟

در حقیقت ما بر این باوریم که رعایت کردن هرگونه رژیم غذایی که میزان کالری دریافتی شما را محدود می‌کند، به جز درگیر نمودن بیش‌تر شما با مبحث خوردن سودی نخواهد داشت. محرومیت غذایی باعث می‌شود که بدن شما احساس خطر کند و به این نتیجه برسد که نوعی قحطی در راه است. از آن‌جایی که سال‌های سال مغز و بدن ما در معرض خطرهای زیادی مانند قطحی جنگ و خشکسالی بوده‌ است، برای کنار آمدن با چنین شرایطی روش‌های خاص خود را دارد. بنابراین با بالا بردن میزان جذب و ذخیره‌ی مواد غذایی و چربی‌ها (از طریق افزایش پرزهای روده و میزان جذب غذا از روده‌ها) و کاهش میزان انرژی مصرف‌شده توسط بدن، کاهش میزان غذایی که شما می‌خورید را جبران می‌کند. بنابراین می‌توانید ببینید که بدن شما هوشمندانه بر علیه رژیم سفت و سخت شما قیام می‌کند و با همه‌ی توان خود از آن پیش‌گیری می‌کند. یکی از تأثیرات مهم محرومیت غذایی این است که به مغز شما فرمان می‌دهد که نسبت به هرگونه نشانه‌ی مربوط به غذا حساس‌تر باشد و هیچ گزینه‌ای را از قلم نیندازد. به همین دلیل است که حتی غذاهای نه چندان خوشمزه، برای‌تان جذاب می‌شوند.

با توجه به آن‌چه گفتیم، پیش‌نهاد ما این است که به جای کنترل میزان غذایی که می‌خورید و رعایت کردن رژیم غذایی، با تغییر و اصلاح نگرش‌تان نسبت به غذا و هم‌چنین اصلاح شیوه‌ی واکنش مغز و جسم‌تان به غذا آسان‌تر و به صورت پایدار وزن کم کنید.

با ما از طریق وب سایت مهرتن به آدرسwww.mehrtan.ir و یا تلگرام https://telegram.me/mehrtan در تماس باشید.

منتظر نظرات شما هستیم.

برچسب های این فایل صوتی


نظرات کاربران درباره این فایل صوتی


کاربر مهمان
    هیچ نظری تاکنون ثبت نشده است.