بعد از کاهش وزن چه کار کنیم که دوباره چاق نشویم؟

در حال بارگذاری پخش کننده ...

فهیما فرهی

1 نفر این پادکست صوتی را پسندیدند
  پخش در تلگرام در تلگرام بشنوید
شما نه تنها میتوانید، بلکه باید بدون رژیم سخت وزن کم کنید. در واقع رژیمهای سنگین و محدودکننده بدن و مغز شما را در حالتی قرار میدهند که ولع بیشتری نسبت به غذا پیدا میکند. شاید دقت کرده باشید که وقتی رژیم گرفتهاید، حتی غذاهایی که قبلاً دوست نداشتید هم خوشبو و لذیذ به نظر میرسند؟
در حقیقت ما بر این باوریم که رعایت کردن هرگونه رژیم غذایی که میزان کالری دریافتی شما را محدود میکند، به جز درگیر نمودن بیشتر شما با مبحث خوردن سودی نخواهد داشت. محرومیت غذایی باعث میشود که بدن شما احساس خطر کند و به این نتیجه برسد که نوعی قحطی در راه است. بنابراین با بالا بردن میزان جذب و ذخیرهی مواد غذایی و چربیها، کاهش میزان غذایی که شما میخورید را جبران میکند. از طرف دیگر محرومیت غذایی، مغز شما را هم تغییر میدهد و شما را نسبت به هرگونه نشانهی مربوط به غذا حساستر میکند.
با توجه به آنچه گفتیم، پیشنهاد ما این است که به جای کنترل میزان غذایی که میخورید و رعایت کردن رژیم غذایی، با تغییر و اصلاح نگرشتان نسبت به غذا و همچنین اصلاح شیوهی واکنش مغز و جسمتان به غذا آسانتر و به صورت پایدار وزن کم کنید. این روش سادست اما زمان می بره. گاهی وقتا برای اینکه باور کنید به اندازه ی کافی زمان دارید فقط کافیه به آرزوهاتون فکر کنید. به آرزو هایی که در آینده دوست دارید در واقعیت تجربه شون کنید. شما رو با آرزوهاتون تنها می ذارم. در قسمت بعد ما رو دنبال کنید و نظراتتون رو با ما در میون بذارید. پل ارتباطی ما و شما وبسایت مهرتن به نشانیwww.mehrtan.ir هست.

برچسب های این فایل صوتی


نظرات کاربران درباره این فایل صوتی


کاربر مهمان
    هیچ نظری تاکنون ثبت نشده است.