چند سالته!؟؟ / چند سالته!؟؟

در حال بارگذاری پخش کننده ...
0 نفر این پادکست صوتی را پسندیدند
  پخش در تلگرام در تلگرام بشنوید
چند سالته!؟؟
(مراقب سن و سالت باش)

اگر از شما بپرسند که چند سالتان است؟ قطعاً از روی سال تولد شناسنامه خود؛ یک عددی را میگویید مثلاً 30 سال 40 سال و …. اما سوال مهم اینجاست که آیا این سنّ شناسنامه ای شما؛ حقیقتاً سنّ و سال حقیقی و زمان زندگی شما را نشان میدهد یا نه؟ آیا میتوان سنّ و سال و زمان های دیگری را نیز برای مقدار عمر و میزان زندگی خودمان در نظر بگیریم.

دکتر منوچهر خادمی در این فایل صوتی به شما میگوید که علاوه بر سنّ شناسنامه ای و آفاقی؛ ما باید دو سنّ بسیار مهم و زمان سرنوشت ساز دیگری را نیز در نظر بگیریم که آن دو عبارتند از: 1. سنّ بیولوژیکی و فیزیولوژیکی 2. سنّ اگزیستانس و انفسی (زمان و سنّ روح، جان، ذات و حقیقت انسان). دکتر خادمی بر اساس تفکرات و اندیشه های مارتین هایدگر؛ بر این نکته تاکید دارند که نسبت اصیلی میان وجود انسان و زمان جهان برقرار است و ما باید فهم و درک صحیحی از این نسبت اصیل داشته باشیم.
از نظر ایشان، سنّ اگزیستانس و زمان انفسی وجود انسان است که سنّ و سال حقیقی انسان را نشان می دهد و این در حالی است که بسیاری از انسان ها بدین لحاظ؛ کودک بوده و سال های بسیاری از زندگی خود را فقط سپری کرده و زندگی نزیسته آنها، همیشه آنان را همراهی می کند.

سایت رسمی دکتر منوچهر خادمی www.dr-khademi.com

برچسب های این فایل صوتی


نظرات کاربران درباره این فایل صوتی


کاربر مهمان
    هیچ نظری تاکنون ثبت نشده است.