پنجمین دورهمی پادکسترهای ایران

پنجمین دورهمی پادکستر های ایران، چهارشنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه با حمایت "شنوتو، مرجع پادکست های صوتی" در خانه ی فرهنگ و هنر مانا برگزار شد.

 

در این دور همی سازندگان پادکست های آهنگ سفر، دیج ایمیج، موسیقی گردی، طعم مهر، مبل قرمز، کرنر، ردرام، رادیو دیو، رادیو جولون، دایجست، الوپیک، سبکتو، نگاتیو، ملوداین، جامعه نو، آشپز میلیاردر، رادیو راز، انجیر و به، وستروس، یووری بر رادیو، کافه بزرگسالی، گپران و داستان شب حضور داشتند.

پادکست، فایل صوتی بر مبنای موضوعات مختلفی مانند سرگرمی، گردشگری، آموزش، موسیقی، فیلم و سینما، سیاست، خبر، ورزش، مذهب، مدیریت و کار آفرینی، گفت و گو و مصاحبه و ... هست که در بستر وبسایت ها و پلتفورم های رادیوهای اینترنتی منتشر می شود. این روزها ساختن و شنیدن پادکست در اقصی نقاط جهان جایگاه و اهمیت ویژه ای پیدا کرده است و روزانه میلیون ها کاربر از طریق وبسایت ها و اپلیکیشن های به اشتراک گذاری فایل های صوتی، به این پادکست ها گوش می دهند. این امر موجب شده است تا روز به روز افراد بیشتری به سمت تولید پادکست جذب شوند.

اما در ایران، این امر هنوز مساله ای نو و ناشناخته محسوب می شود و نیاز به فرهنگ سازی بیشتری دارد. در این دورهمی پادکسترها از تجربیات خود در زمینه ی ساخت پادکست گفتند و مشکلات و کمبودهایی را که در طول این مدت با آن ها دست و پنجه نرم کرده اند را بیان کردند. شنوتو در تلاش است تا علاوه بر فراهم سازی بستری مناسب برای به اشتراک گذاری پادکست، با برگزاری همایش ها و دورهمی های این چنینی، مخاطبان بیشتری را با معقوله ی تولید و شنیدن پادکست آشنا کند.


شنوتو | مرجع پادکست , کتاب صوتی , نمایشنامه صوتی , برنامه رادیویی