جنگ تحمیلی به روایت صادق زیبا کلام-قسمت اول
pause

جنگ تحمیلی به روایت صادق زیبا کلام-قسمت اول این آلبوم بهادار می‌باشد

جنگ تحمیلی به روایت صادق زیبا کلام-قسمت اول این آلبوم بهادار می‌باشد

4 سال پیش
keyboard_arrow_down
  • share
  • code
  • play_arrow1,043
  • thumb_up 229
  • more_vert

جنگ ... جنگ ... جنگ ... چه پسوندی میتوان برای جنگ به کار برد ... پدیده ای که جان انسانها را می گیرد و زمین را می سوزاند. 37 سال از آغاز جنگ ایران و عراق می گذرد. اما چرا جنگ به ما تحمیل شد؟ ... رابطه ما با عراق در سالهای قبل از حمله آنها چگونه بود و چه شد که بعد از انقلاب اسلامی، صدام سودای اشغال کشور پهناوری چون ایران را در سر پروراند. چه تلاشهایی صورت گرفت که از وقوع جنگ جلوگیری به عمل آید؟ بعد از بازپس گیری مناطق اشغال شده چرا ایران جنگ را تمام نکرد؟ چرا این نبرد فرسایشی شد و 8 سال طول کشید؟ واکنشهای جهانی به جنگ ایران و عراق چه بود و متحدان آنها چه کسانی بودند؟ بعد از گذشت حدود سه دهه از پایان جنگ همچنان بسیاری از زوایای آن پنهان مانده است. روایتها گاه چنان ضد و نقیض می شود که تشخیص واقعه یا خیال بسیار سخت می شود. اما برای نسلی که فقط از آن دوران شنیده است راهی جز شنیدن و شنیدن باقی نمی ماند. باید تمام حرفهای جنگ را شنید شاید بتوان آن را همانگونه که بود درک کرد. پس با ما همراه باشید تا قسمت اول روایت و گفت و گوی متفاوت و مفصل ما را با صادق زیبا کلام در این رابطه بشنوید و جنگ را از زاویه دید ایشان بشنویم ..

: دکتر صادق زیبا کلام، امیرحسین مددی
…

unfold_more

علی فرد

3 هفته پیش

دکتر جان همیشه از سخنان شما لذت می برم ... خداوند نگهدار شما بزرگ مردان باشد ... آمین

Amir Javad

4 سال پیش

آقا زیبا کلام یادش رفته 98 درصدی که جواب آری گفتند ... ایشان یکی از آنها بود حالا این اسهال طلبان برای ما شدن منتقد حکومت ..آقای محمد خاتمی و خانم ابتکار همونایی بودن که از دیوار سفارت آمریکا بالا رفتن تا لانه ی جاسوسی رو تخریب کنند با این کار آینده ی خودشون رو ساختن و ملت رو بدبخت ...مردم ما تاوقتی نداند که برای انسانیت می جنگد و کی برای این می جنگد که دیگری را از میدان به در کند خودشان به جایشان بنشینند.. وضعیت مملکت ما همین است...این... ادامه

mohsen ghafarpour

4 سال پیش

خیلی عالی

4 سال پیش

جالب اینجاست که حتی تو مسائلی که خود غرب بهش اعتراف میکنه هم دکتر زیباکلام باز هم خودمون رو مقصر اصلی میدونه ( گرچه ک خودمون هم مقصر بودیم اما نه مقصر اصلی )

4 سال پیش

دکتر عزیز سلام من تقریبا همه گفته های شما رو رصد کردم حد اقل از شروع اصلاحات و مطبوعات آزاد. بشما ارادت دارم و آنگونه اندیشه دارم یادم میاید یک میهمان انگلیسی داشتم زمان خانوم تاچر ازش از جنگمون گله گردم که این کار شماست!!!!!! ( بافکار اونموقع ) با لحن عامیانه و حق بجانب جواب داد :: شماها چرا ناراحتید این جنگ بنغع تمام دنیا هست . حالا واقعا تمام دنیا تا کنون ازش سود میبره درسته ؟؟؟؟؟

4 سال پیش

عالی

Behnam Rezaeian Moghadam

4 سال پیش

خیلی آشفته و ازین شاخه به اون شاخه بود.

4 سال پیش

احسنت بر شما دکتر زیبا کلام عزیز

4 سال پیش

جنگ از نگاهی دیگر! جنگ برای کشور از نظر بنده ، برای ایران قابل پیشبینی و در عین حال قابل پیشگیری بود لیکن غرب از مکانی و افرادی دیگر حتما ارامش را در ایران نمی خواستند و نمی خواهند . حتما از جبهه ایی دیگر اغاز میشد. اما مدیریت و سیاست ایران ( انقلابی) ههم بسیار کاستی داشت و خودمان بی تقصیر نبودیم.

4 سال پیش

واقعا جالب بود

  • share thumb_up pause