دلایل عقب ماندگی ایران - دکتر علی نیری

در حال بارگذاری پخش کننده ...

مه بانگ

این مجموعه صوتی 2 بار پسندیده شده
دلایل عقب ماندگی ایران - دکتر علی نیری

برچسب های این مجموعه صوتی


  هیچ برچسبی ثبت نشده است.

نظرات کاربران درباره این مجموعه صوتی


کاربر مهمان
 • زهرا افشارزاده
  زهرا افشارزاده :
  من اطلاعات کافی در مورد پایان نامه ای که ایشان می فرمایند ندارم و اگر هم سعی بر رد علم با استفاده از قرآن شده باشد اشتباه است، مذهبی هم نیستم و خودم را آگنوستیک می دانم، اما گفتگو و تحلیل ایشان را چیزی بالاتر از یک خاله زنک بازی زنان در مترو یا نهایتا برنامه های تلوزیونی جانبدارانه بدون تحقیق نمی بینم، در رد فرموده ایشان فقط همین بس که می فرمایند قرآن گفته زمین صاف است و گردس زمین به دور خورشید وجود ندارد!!! لطفا اگر مغرضانه هم صحبت می کنیم حرف های خنده دار نزنیم و کمی مطالعه کنیم.در قرآن در آیه 17 سوره الرحمن می گوید رب المشرقین و رب المغربین و مسلمانان از این آیه به عنوان اعجاز قرآن در بیان گرد بودن زمین استفاده می کنند.در صورتی که زمین گرد نباشد چطور ممکن است دو مشرق و دو مغرب وجود داشته باشد؟
  در قرآن کریم به حرکت و جریان خورشید در چند آیه اشاره شده، به طوری که می فرماید:

  « وَالشَّمْسُ تَجْرِی لِمُسْتَقَرٍّ لَّهَا ذَ ٰلِکَ تَقْدِیرُ الْعَزِیزِ الْعَلِیمِ» (یس آیه 38) یعنی خورشید به سوی قرار گاه خود در حرکت است و آن تقدیر خداوند عزیز و علیم است. در این آیه برای حرکت خورشید انتها و پایانی در نظر گرفته شده و در زمان معیّنی این حرکت به پایان خواهد رسید. کاملاً روشن است که مراد از این حرکت و جریان خورشید، یکی از حرکات انتقالی آن است، و الّا زمان استقرار و یا مکان استقرار و انتهای این حرکت معنی نخواهد داشت. جالب توجّه است که دانشمندان بزرگی مثل کوپر نیک و کپلر و گالیله هم در زمان های اخیر به این حقیقت یعنی حرکت خورشید عقیده نداشتند، اما در قرآن مجید در 14 قرن قبل به این حقیقت اشاره شده است.

  باز خداوند می فرماید:

  « خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْاَرْضَ بِـالْحَقِّ یُکَوِّرُ اللَّیْلَ عَلَی النَّهَارِ وَیُکَوِّرُ النَّهَارَ عَلَی اللَّیْلِ وَسَخَّرَ الشَّمْسَ وَالْقَمَرَ کُلٌّ یَجْرِی لِاَجَلٍ مُسَمًّی اَلَا هُوَ الْعَزِیزُ الْغَفَّارُ» (الزمر آیه 5) یعنی آفرید آسمان ها و زمین را به حق، شب را بر روز می پیچد و روز را بر شب می پیچد و آفتاب و ماه را تسخیر کرد، هر کدام تا مدت معیّن در حرکت هستند. آگاه باشید او قدرتمند شکست ناپذیر آمرزنده است. در این آیه هم به حرکت خورشید و زمان پایان آن حرکت اشاره شده. و در این آیه قرینه ای وجود دارد که از آن روشن می شود مراد از کلمه «مستقر» در آیه سوره یس، زمان استقرار خورشید است و آن می تواند اشاره ای باشد به پایان این نظام موجود در عالم دنیا و تبدیل نظام دنیا به آخرت و حادثه قیامت.

  ایشان مدعی آن هستند که واژه ای برابر با تعریف science در فارسی وجود ندارد و آنچه هست به عرفان بر می گردد!! لطفا یک دور فرهنگ دهخدا را نگاه کنید و همینطور راجب تاریخ پیدایش عرفان در شرق و ایران بررسی بفرمایید.در نهایت احترام و در بهترین حالت شما یک آدم مغرض ناآگاه هستید که بر اساس باورهای خودتان بدون تحقیق دلسوزی می کنید.