کتاب صوتی ترانه برف خاموش

در حال بارگذاری پخش کننده ...

نشر چشمه

این کتاب صوتی 0 بار پسندیده شده
اثر هیوبرت سلبی جونیور

مترجم: پیمان خاکسار

شابک: 5-681-362-964-978

خیلی از علاقمندان به ادبیات آمریکا هیوبرت سلبی جونیور را با رمان مرثیه ای برای یک رویا می شناسند که البته فیلمی از هم از روی همین رمان ساخته شد که اتفاقا مورد توجه منتقدین قرار گرفت. داستان زندگی سلبی در نوع خودش داستان بی نظیری است. کسی اصلا قرار نبود نویسنده بشود و سواد زیادی هم نداشت، ولی وقتی تلاشش برای شغل ملوانی بخاطر بیماری سل که به آن مبتلا بود با شکست مواجه شد، با خود فکر کرد که چون الفبا را بلد است حتما می تواند نویسنده شود. همین تصمیم عجیب و دیوانه وار در کنار تلاش مستمر موجب شد تا او یکی از نویسندگان مطرح قرن بیستم آمریکا شود. تبحر سلبی به عنوان نویسند در خلق شخصیتهایی است که پیچیدگی ذهنی فراوانی دارند و این پیچیدگی ها معمولا آنها را به سمت خشونتهای هولناک سوق می دهد.

در کتاب ترانه برف خاموش که تنها مجموعه داستانی است که سلبی در طول عمرش منتشر کرده شما با شخصیتهایی آشنا می شوید که زندگی های بسیار معولی دارند و معمولا هم نامشان "هری" است.

آنها در موقعیت مختلفی از زندگی شان قرار گرفته اند و دچار روزمرگی هستند. خط داستانی این مجموعه داستای کوتاه به نام "ترانه برف خاموش" معمولا از افت و خیزهای داستانی زیادی برخوردار نیست . اما این نکته بسیار مهم در مورد شخصیتهای این داستانها وجود دارد که نویسنده به طور ماهرانه ای خواننده و در اینجا شنونده را به داخل ذهن شخصیتها می برد.

برچسب های این کتاب صوتی


نظرات کاربران درباره این کتاب صوتی


کاربر مهمان
    هیچ نظری تاکنون ثبت نشده است.