از او

در حال بارگذاری پخش کننده ...

شنوتو

این کتاب صوتی 1 بار پسندیده شده
کتاب "از او" ،از مجموعه زندگینامه شهیدان دفاع مقدس، داستان زندگی شهید محمد معماریان را بازگو می کند. او در طول عمر کوتاه پانزده ساله اش نشان داد که برای رشادت، خلوص نیت و شهادت سن تنها عدد است. در این کتاب صوتی داستان زندگی او را از دوران نوزادی پی می گیریم و با او در جبهه های جنگ تحمیلی، دوش به دوش همرزمانش در سنگرها طعم ایثار و شهادت را خواهیم چشید.

شهید معماریان تنها به عنوان یک مبارز نوجوان حایز اهمیت نیست چرا که امثال او مانند شهید حسین فهمیده در دوران هشت سال دفاع مقدس کم شمار نیستند. این شهید صاحب کرامات آسمانی خاص خود نیز هست که وجود و حضور او را در تاریخ حماسی کشور ما مبدل به شخصیتی درخشان و اسوه ای نادر کرده است. در قسمتی از این کتاب صوتی در مورد آن لحظه عرفانی که شهید به خواب مادرش آمد می شنویم که:

مادرازخواب پرید هنوز در خلسه خوابی بود که دیده بود. نشست. پایش سبک شده بود. تمام باندها باز شده بودند و روی تشک افتاده بودند. شال سبزی که محمد در عالم خواب به پایش بسته بود، هنوز روی پایش بود. بوی عطر شال هوش از سرش می برد.

شما را به شنیدن این کتاب صوتی دعوت می کنیم و امیدواریم که فضاهای گاه حماسی، گاه عرفانی این مجموعه صوتی شما را با زندگی این شهید گرانقدر بهتر و کاملتر آشنا کند.

بخش اول

تهران سال 1351

قم بلوار امین

بخش دوم

منطقه فاو

بخش سوم

نهم دی 1365

سال 1368

برچسب های این کتاب صوتی


نظرات کاربران درباره این کتاب صوتی


کاربر مهمان
    هیچ نظری تاکنون ثبت نشده است.