پوشه‌ ۱: عملیات آژاکس
play_arrow

پوشه‌ ۱: عملیات آژاکس این آلبوم بهادار می‌باشد

پوشه‌ ۱: عملیات آژاکس این آلبوم بهادار می‌باشد

3 سال پیش
keyboard_arrow_down
  • share
  • code
  • play_arrow52,713
  • thumb_up 49
  • more_vert

سال 1332 زمان برخورد جناح های مختلف قدرت در ایران بود. نیروهایی مانند مذهبی ها ،‌سلطنت‌طلبها ، ملی گراها، توده‌ایها و . . . در این بین نقش قدرتهای خارجی بخصوص آمریکا و انگلستان در کنار عوامل داخلی آنها هم پیچیده و انکار ناپذیره. در نهایت جنگ گروهای ذکر شده منجر به اتفاقاتی در مرداد ماه سال 1332 شد که طی نخست ویزر قانونی از کار برکنار شده و روح دموکراسی و مشروطه خواهی در ایران تا مدت ها خدشه دار شد. البته تمام این طیفها و گروه ها دارای نقاط ضعف و قدرت خود بودند و هیچ یک را نمی توان خوب یا بد نامید. در این قسمت سعی کردم با توجه به اسناد جدیدی که بعد از روی کار آمدن ترامپ منتشر شده ، همچنین مصاحبه هایی که افراد مطلع یا درگیر در کودتا ارائه داده بودند ، روایت بی طرفانه ، کوتاه و نسبتا کاملی را بیان کنم.

: امیرحسین مددی، ارتشبد زاهدی، عباس میلانی
…

unfold_more

1 ماه پیش

خیلی خوب بود ولی کلمات به رحمت خدا رفت و یا فوت کرد کاملا موضع شخصی شما رو وارد پادکست کرد و نظر نهایی من رو از خیلی مثبت به سمت چرکین شدن پیش برد

امیر چراغی

2 سال پیش

خیلی خوب بود. کاش یکم بیشتر اطلاعات قبل و بعد از افشای اسناد امریکا رو مقایسه میکردید که روشن تر شه موضوعات توی ذهنمون.

2 سال پیش

پری بلنده bolande چیه!!! پری blond یعنی مو طلایی!!!

Farid Amin

2 سال پیش

شاید بهتر باشه که منبع صداهای استفاده شده را هم بیان کنید. صدای آقای کاتوزیان در رادیو فردا و دیگر مصاحبه های انجام شده بدون ذکر منبع کار حرفه‌ای نیسست.

2 سال پیش

سلام ایول و دمتتون گرم

Mohammad Honardoost

2 سال پیش

درود برنامه کارشده و حرفه ای بود. امیدوارم پادکست شما یک روتین (مثلا هر 2هفته یا هر ماه) برای ارائه پادکست داشته باشه و دوست داشتم درباره وقایع طولانی شدن جنگ و موافقان و مخالفان آن و اتفاقات ایران از انقلاب تا شروع جنگ رو درباره اش برنامه بسازید سپاس

- -

3 سال پیش

با سلام فقط یه خسته نباشید به شما عزیزان عرض میکنم،واقعا به جا و بدون توجه به نظرات موافقین و مخالفین کودتا 28مرداد و یا روز قیام ملی مردم ایران، پادکست تهیه شده،منتظر کارهای جدید تون هستیم.