داستان صوتی دیوار
play_arrow

داستان صوتی دیوار این آلبوم بهادار می‌باشد

داستان صوتی دیوار این آلبوم بهادار می‌باشد

5 سال پیش
keyboard_arrow_down
  • share
  • code
  • play_arrow199
  • thumb_up 10
  • more_vert

داستان کوتاه دیوار از مجموعه کتاب دیوار نویسنده ژان پل سارتر مترجم صادق هدایت راوی امیر اردلان داودی در تاریخ ادبیات مواردی وجود دارد که سبکی با یک داستان کوتاه آغاز شده است . مثل شنل گوگول که رئالیسم روسی را بوجود آورد . اما داستان کوتاه دیوار ، سبکی را بوجود آورد که هنوز که هنوز است در این که آیا این سبک ادبی است یا صرفا ً یک فلسفه ی روایی اختلاف سلیقه وجود دارد : سبک اگزیستانسیالیسم . دیوار داستان بسیار ساده ای دارد. اصلا ً می توانیم این داستان را آغازگر دوره ای بنامیم که ادبیات مدرن به حذف داستان پرداخت و رمان را به صورتی در آورد که از حالت قصه خارج شود و شکل فیلم نامه به خود بگیرد . دیوار داستان نبرد انسان با خود است . شورشیانی که دستگیر شده اند و در انتظار مرگند . در این داستان کوتاه ، سارتر نخواسته که حالات آنها را به تصویر بکشد و به چند خط ساده بسنده می کند ، یعنی ما نمی توانیم با حالات روانی آنها ، آن طور که مثلا ً کافکا در محاکمه یا کامو در بیگانه به تصویر می کشند ، آشنا شویم . هدف او این نیست .

: امیر اردلان داودی
…

unfold_more

Hannan

1 سال پیش

آثار نادر برهانی مرند رو بهتون پیشنهاد میکنم که اصلا از وقتی که میذارین پشیمون نمیشین افسانه ایرج،بهرام گور،فرار از زندان،روز شغال،آرزو های بزرگ،سمرقند،قاضی و جلادش،انگشت اتهام،اتاق در بسته،و....... حتما استفاده کنین. یا علی

Mehrdad Nassiri

4 سال پیش

ممنون از زمانی که گوینده گذاشته، منتها با کمال ادب بهتره اگر به این صورت قصد خوندن کتابهارو داره اصلا این کار رو انجام نده.. به شدت ضعیف.