وحدت وجود

در حال بارگذاری پخش کننده ...
این مجموعه صوتی 0 بار پسندیده شده
در این پادکست در مورد گذر از مرز خودخواهی صحبت می شود. اینکه چگونه زن و مرد با هم یکی شوند و به وحدت وجود دست پیدا کنند. سیوال این است که کدام همسران وحدت وجود را رعایت نمی کنند؟ در ادبیات TA زن وشوهر می توانند کودکانه، بالغانه و یا عاقلانه با وحدت وجود روبرو شوند.

یکی بودن و یگانه بودن چه هست و چه لزومی دارد؟

در روابط بالغانه، دست آوردها و شکست ها دو نفره هستند. برای آشنایی با انواع مختلف رویکرد و راهکارهای رسیدن به یگانگی و وحدت وجود به این پادکست توجه کنید.

برچسب های این مجموعه صوتی


نظرات کاربران درباره این مجموعه صوتی


کاربر مهمان
 • کاربر مهمان
  کاربر مهمان :
  خداشناسی مدرن

  در عرصه اندیشه دینی و الهیات، فکر « وحدت وجود » که تاریخی کهن در شرق و غرب عالم دارد و سابقه اش لااقل به دو هزار سال می رسد و در جهان اسلام به کمال و اشد خود رسید مصداق کامل شناخت مدرن دینی و خداشناسی مدرن است که « خدا » و مفاهیم متافیزیکی را در عالم ماده و طبیعت و در بشریت جستجو می کند و اثبات می نماید. مولوی و ابن عربی در جهان اسلام و فلوتین و افلاطون و هگل و اسپینوزا در جهان غرب از برجسته ترین اسوه های شناخت مدرن دینی و متافیزیکی هستند و از بزرگترین منادیان اندیشه وحدت وجودی محسوب می شوند. اگر علی (ع) و سایر امامان شیعه هم می گفتند که «خدای نادیده را نمی پرستیم» بیانگر همین شناخت مدرن است که غایت غیب را در غایت عین مطالبه و ادعا می کند. و اینها همه عطش ذاتی برای نقد کردن نسیه است و فیزیکی ساختن متافیزیک و آشکار ساختن نهان در عرصه الهیات و مذهب و فطرت.

  استاد علی اکبر خانجانی

  کتاب شناخت شناسی ص 104
 • افسانه محمدزاده
  افسانه محمدزاده :
  خیلی ایده خوبی مطرح شده بود . بسیار لذت بردم