هوش مصنوعی و موسیقی: آیا برده الگوریتم‌ها می‌شویم؟

در حال بارگذاری پخش کننده ...

دیجیاتو

این کتاب صوتی 1 بار پسندیده شده
از اعضای گروه پینک فلوید گرفته تا بیتلز، همه‌شان مهمان مجموعه استودیوهای «ابی رود» (Abbey Road) در لندن برای ضبط آلبوم‌های موسیقی‌شان بوده‌اند. اما مرد پشت کیبورد، جایی که احتمالاً «جان لنون» آهنگ «روزی از زندگی» اش را در آنجا نواخته، «سیاوش مهدوی» نام دارد.

مهدوی مدیر عامل یک استارتاپ تکنولوژیک در لندن به نام «AI Music» است؛ مجموعه ای که تلاش می‌کند تقاطعی که در آن صنعت موسیقی و هوش مصنوعی از کنار هم رد می شود را پیدا کند. شرکت او یکی از دو استارتاپی است که تحت نظر مجموعه استودیوهای ابی رود، مشغول کشف تازه‌های دنیای موسیقی است.

مدیریت این مجموعه استودیو، اخیراً سیستم شتاب‌دهنده‌ای برای استارتاپ‌ها فعال در حوزه موسیقی تحت عنوان «Abbey Road Red» راه انداخته که در آن استارتاپ‌ها تلاش می‌کنند تا فناوری‌های نوین را به صنعت موسیقی تزریق کنند. مجموعه ابی رود در این راه تنها هم نیست. رقیبش، شتاب‌دهنده‌ای در لس آنجلس به نام Techstars Music است که سونی موزیک و وارنر موزیک هم در آن سهم دارند. این شتاب‌دهنده همین حالا دو استارتاپ دیگری که رقیب شرکت مهدوی هستند را پرورش می‌دهد که Popgun و Amper Music نام دارند.

برچسب های این کتاب صوتی


نظرات کاربران درباره این کتاب صوتی


کاربر مهمان
    هیچ نظری تاکنون ثبت نشده است.