سرقت تاریخ

در حال بارگذاری پخش کننده ...

شهرکتاب آنلاین

1 نفر این پادکست صوتی را پسندیدند
  پخش در تلگرام در تلگرام بشنوید
قسمتی از کتاب: سرقت تاریخ
نویسنده: جک گودی
مترجم: نرگس حسن لی
ناشر: امیرکبیر
گوینده: نرگس حسن لی

«سرقت تاریخ» آخرین نوشته‌ی جک گودی، انسان‌شناس برجسته و استاد دانشگاه کمبریج انگلستان است. او در این کتاب به موضوع غصب تاریخ از سوی غرب می‌پردازد و این بحث را مطرح می‌کند که بسیاری از نهادها، مفاهیم و ارزش‌ها، مانند دموکراسی، آزادی و عدالت و حتا احساساتی مانند عشق صرفاً محصول تمدن غربی نیست و ریشه و خاستگاه بسیاری از آن‌ها را باید در شرق و فرهنگ‌های دیگری غیر از غرب جست. این کتاب شماره‌ی سیزدهم از مجموعه‌ی «متون انتقادی غرب مدرن» است و انتشارات امیرکبیر آن را منتشر کرده است. نرگس حسن‌لی ، مترجم این کتاب، متولد ۱۳۶۲ و فارغ التحصیل ریاضی کاربردی از دانشگاه علم و صنعت و مطالعات فرهنگی از دانشگاه علامه طباطبایی است.

بخشی از این کتاب را با صدای مترجم آن، نرگس حسن لی می‌شنوید...
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
شهر‌کتاب آنلاین و شنوتو پروژه ی جدیدی را شروع کرده اند. در این پروژه ما از شاعران، نویسندگان و مترجمان عزیز دعوت می‌کنیم که به استودیوی شنوتو بیایند و بخش‌هایی از کتاب خود را برای شما بخوانند.
هدف از این پروژه این است که کاربران با شنیدن بخش‌هایی از کتاب با محتوای آن و فضای فکری خالق اثر بیشتر آشنا شوند و تصمیم بهتری برای خریدن کتاب بگیرند؛ ضمن اینکه به محتوای صوتی فارسی بر روی وب غنای بیشتری بخشیده شود.
این فایل های صوتی را می‌توانید در بخش آوای شهر‌کتاب و تارنمای شنوتو گوش کنید.
اگر شما ناشر، شاعر، نویسنده و یا مترجم هستید و مایلید که به این حرکت بپیوندید، با شهر‌کتاب آنلاین و یا شنوتو تماس بگیرید.

برچسب های این فایل صوتی


نظرات کاربران درباره این فایل صوتی


کاربر مهمان
    هیچ نظری تاکنون ثبت نشده است.