تو، چراغ خود برافروز / تو، چراغ خود برافروز

در حال بارگذاری پخش کننده ...
0 نفر این پادکست صوتی را پسندیدند
  پخش در تلگرام در تلگرام بشنوید
تو، چراغ خود برافروز

چرا خیلی از ما برای هر کاری که میخواهیم انجام دهیم، برای هر انتخاب و تصمیمی که میخواهیم بگیریم؛ دنبال متقاعد کردن دیگران هستیم و مدام در حال تلاش هستیم که رضایت و موافقت دیگران را بدست آوریم؟ و اگر هم در این راه نتوانستیم تایید و تحسین دیگران را بدست آوریم، آنگاه مسیر حرکت خود را در زندگی تغییر داده و مطابق با رای و نظر اطرافیان که به ما دیکته و تحمیل میکنند، سمت و سوی زندگی خود را عوض میکنیم. حال، سوال اینجاست که آیا این تلاش ما برای جلب نظر موافق دیگران الزامی است؟ و اگر مسیر زندگی خود را با توجه به رفتار و گفتار اطرافیان تغییر دادیم، چه اتفاقی برای ما خواهد افتاد؟

دکتر منوچهر خادمی در این فایل صوتی آموزشی، بر این مطلب مهم تاکید دارند که هدف ما از زیستن در این دنیا، رسیدن به مرحله فردیت اصیل است؛ یعنی به این مرحله برسیم و باور کنیم که به اندازه سهم خودمان در جهان، مفید هستیم، به اندازه سهم خودمان در جهان، موثر هستیم، به اندازه سهم خودمان در جهان میتوانیم تغییر و تحول ایجاد کنیم، و در نهایت اینکه به اندازه سهم خودمان میتوانیم چراغی نو در جهان برافروزیم. دکتر خادمی معتقدند که ما برای رسیدن به مرحله فردیت اصیل؛ باید رسالت حقیقی خودمان را در زندگی پیدا کنیم که اینکار تنها با دست گذاشتن روی نقاط تفاوت و تمایز وجود ما حاصل میشود.
دکتر خادمی بر این باور هستند که اکثر ما متاسفانه تمام استعدادها، قابلیتها، تواناییها، آرزوها و رویاهای خودمان را پیش پای نظرات، انتقادات و نگاه اطرافیان، ذبح کرده و در واقع؛ رسالت حقیقی و فردیت اصیل ما، قربانی راضی نگه داشتن اطرافیان و قانع کردن دیگران میشود و اینجاست که ما از اصالت زندگی خودمان، منحرف شده و بجای آنکه چراغی دیگر در جهان درون و برون خودمان برافروزیم، به مرحله بی رقمی و بی حالی در زندگی میرسیم و دچار خستگی جان میشویم، خستگی ناشی از اینکه مدام در تلاشی نافرجام هستیم که اطرافیان را برای انجام تمامی کارهای زندگی خودمان، راضی نگه داریم و قانع کنیم و البته که این راه، پایانی ندارد.

سایت رسمی دکتر منوچهر خادمی www.dr-khademi.com

برچسب های این فایل صوتی


نظرات کاربران درباره این فایل صوتی


کاربر مهمان
    هیچ نظری تاکنون ثبت نشده است.