قسمت ششم همراه با فرخ شهابی‌نژاد // چطور فرصت‌آفرین بهتری باشیم؟

در حال بارگذاری پخش کننده ...

فرصت آفرینی

3 نفر این پادکست صوتی را پسندیدند
  پخش در تلگرام در تلگرام بشنوید
در قسمت ششم از مجموعه هشت قسمتی «چطور فرصت‌افرین بهتری باشیم؟»، گپ و گفتی داشتیم بین میزبان برنامه رضا غیابی و یکی از نوابغ دنیای آنلاین، فرخ شهابی‌نژاد. گفتگو با طرح این صورت مسئله آغاز شد كه چرا كم كم شاهد «عدم وجود تمايز» در ايده‌هاى استارتاپى، روش‌هاى پياده‌سازى و نوع راهبرى تيم‌ها در ايران هستيم. در ميانه بحث، موضوع جالبتری کشف شد: ظاهراً اين يك موضوع تاريخی است و قبلاً هم در جاى ديگرى از دنيا اتفاق افتاده! فرخ كه اولين كسب و كار آنلاينش رو در سن ١٧ سالگى راه اندازى كرده، برای اینکه سازمان‌ها در ایجاد تمایز موفق‌تر عمل کنند، راه حل‌های جالبی رو پیشنهاد کرد.


فرخ عاشق دنياى وب و پتانسيل هاى اونه و تا حالا با استارتاپ‌هاى زيادى در سراسر دنيا همكارى كرده. ظاهراً میل به فعالیت در این زمینه به حدی در او زیاده که بنيانگذاری شرکت های HostInstall، ایده‌ران و میکروبلاگ فارسی بیپ فا، برای او کافی نبوده و به همین خاطر در حال حاضر بيشتر وقتش رو صرف تأسيس پلتفرم جديد Eventbox میکنه. در ضمن فرخ و رضا همکار هم هستند چون فرخ دبير دوم كنفرانس تداكس‌تهران هم هست.

هدف از ساخت مجموعه «چطور فرصت افرین بهتری باشیم؟»، فعال کردن فرصت‌ها از طریق بررسی چالش‌های فضای کسب‌و‌کار نوین و ارائه راه حل‌های عملی برای آنهاست. این مجموعه حاصل همکاری نزدیک شنوتو و میزبان برنامه، رضاغیابی است. رضا خود را فرصت‌آفرین معرفی می‌کند. او باور دارد برای هرکس، فرصت‌های بی‌شماری در فضای کسب‌وکار وجود دارد. او که به عنوان «کارآفرین مشتاق» توصیف شده، به افراد و سازمان‌ها کمک می‌کند تا فرصت‌های منحصربفرد خود را فعال کنند. دیدگاه‌های متفاوت رضا، فرصت همکاری با برخی از رهبران فضای کسب‌وکار و افراد استثنایی را برای او فراهم ساخته، این همکاری‌ها، منجر به کشف مدل‌های رفتاری‌ای شده که کمک می‌کند سازمان‌ها و افراد در بهترین حالت خود کار کنند. رضا به عنوان مؤسس، مشاور یا مربی با سازمان‌ها همکاری می‌کند و دیدگاه‌های خود و همفکرانش را با روش‌های مختلف از جمله سخنرانی، وبلاگ، شبکه‌های اجتماعی و پادکست به اشتراک می‌گذارد.

با ما صحبت کنید. راه حل‌های شما برای برخورد با موضوع این پادکست کدام است؟ چه چالش‌های دیگری بر سر راه خود می‌بینید؟ تجربیات یا سؤالات خود را همینجا با ما به اشتراک بگذارید تا همه با هم به همدیگر بیاموزیم و از همدیگر یاد بگیریم.

برچسب های این فایل صوتی


نظرات کاربران درباره این فایل صوتی


کاربر مهمان
    هیچ نظری تاکنون ثبت نشده است.