قسمت سوم همراه با پیام امامی // چطور فرصت‌آفرین بهتری باشیم؟

در حال بارگذاری پخش کننده ...

فرصت آفرینی

2 نفر این پادکست صوتی را پسندیدند
  پخش در تلگرام در تلگرام بشنوید
در برنامه سوم از مجموعه هشت قسمتی «چطور فرصت آفرين بهترى باشيم؟" رضا غيابى و پيام امامى در مورد دو موضوع، صحبت مفصلى داشتند. هر دو موضوع، دو ابزار و مهارت مهم براى همه دوستان فراهم ميكنه كه بتوانند بهتر اثربخشى كارشون رو بالا ببرند: قدرت مديريت پروژه و مهارت مذاكره.

نكته جالبى كه وجود داشت زمانى بود كه از پيام خواستيم خودش رو معرفى كنه، او بر خلاف معمول، از قسمت هاى خوب رزومه خودش گذشت و روى شكست‌هاى خودش تأكيد كرد: سوابق تحصیلی، کاری و موفقیت های من تا حد زیادی توی پورفایل لینکداین شخصیم هست. ولی اونجا حرفی از شکست های من در زندگی حرفه‌ایم نیست! بطور خلاصه زندگی حرفه ای من به دوبخش تقسیم میشه، دوران کارمندی و دوران کارآفرینی. زندگی کارمندی بسیار خوب و موفقی (سمت های سازمانی، حقوق مناسب، مدیران حرفه‌ای، فضای بین المللی و...) داشتم ولی انگار پس از مدتی تعریف من از موفقیت تغییر کرده بود. این شد که دوران کارآفرینی شروع شد تا تعریف جدید را پیدا کنم. طی مدت ٢ سال حداقل ٣ تا استارتاپ وب سایت و اپلیکیش با مدل های کسب و کار عالی را تا فاز عملیاتی جلو بردم که الان هیچ کدامشون فعال نیستند و همه شکست خوردند تا من قبل از هرچیز بتونم اول تعریف خودم را از شکست پیدا کنم! نكته هايى كه در اين بحث در مورد مديريت پروژه و مهارت مذاكره مطرح شد، مطمئناً ميتونه اثربخشى كارمون رو بالا ببره.

هدف از ساخت مجموعه «چطور فرصت افرین بهتری باشیم؟»، فعال کردن فرصت‌ها از طریق بررسی چالش‌های فضای کسب‌و‌کار نوین و ارائه راه حل‌های عملی برای آنهاست. این مجموعه حاصل همکاری نزدیک شنوتو و میزبان برنامه، رضاغیابی است. رضا خود را فرصت‌آفرین معرفی می‌کند. او باور دارد برای هرکس، فرصت‌های بی‌شماری در فضای کسب‌وکار وجود دارد. او که به عنوان «کارآفرین مشتاق» توصیف شده، به افراد و سازمان‌ها کمک می‌کند تا فرصت‌های منحصربفرد خود را فعال کنند. دیدگاه‌های متفاوت رضا، فرصت همکاری با برخی از رهبران فضای کسب‌وکار و افراد استثنایی را برای او فراهم ساخته، این همکاری‌ها، منجر به کشف مدل‌های رفتاری‌ای شده که کمک می‌کند سازمان‌ها و افراد در بهترین حالت خود کار کنند. رضا به عنوان مؤسس، مشاور یا مربی با سازمان‌ها همکاری می‌کند و دیدگاه‌های خود و همفکرانش را با روش‌های مختلف از جمله سخنرانی، وبلاگ، شبکه‌های اجتماعی و پادکست به اشتراک می‌گذارد.

با ما صحبت کنید. راه حل‌های شما برای برخورد با موضوع این پادکست کدام است؟ چه چالش‌های دیگری بر سر راه خود می‌بینید؟ تجربیات یا سؤالات خود را همینجا با ما به اشتراک بگذارید تا همه با هم به همدیگر بیاموزیم و از همدیگر یاد بگیریم.

برچسب های این فایل صوتی


نظرات کاربران درباره این فایل صوتی


کاربر مهمان
    هیچ نظری تاکنون ثبت نشده است.