یک بار "نه" بگو و راحت شو / یک بار "نه" بگو و راحت شو

در حال بارگذاری پخش کننده ...
2 نفر این پادکست صوتی را پسندیدند
  پخش در تلگرام در تلگرام بشنوید
یک بار نه بگو و راحت شو

چه چیزی در ذهن شما میگذرد وقتی نمیتوانید براحتی به درخواست طرف مقابل که هیچ علاقه و میلی به انجام درخواست او ندارید؛ «نه» بگویید؟ همیشه شنیدیم و گفتند که «نه» گفتن؛ جسارت و شهامت و شجاعت خاصی میخواهد و در واقع، یک هنر است اما خیلی از ما از این هنر «نه» گفتن، برخوردار نیستیم.

چرا فکر میکنیم که اگر به درخواست طرف مقابل؛ «نه» بگوییم او ناراحت می شود؟ یا اینکه او از دست ما عصبانی می شود؟ یا اینکه او دیگر ما را دوست نخواهد داشت؟ یا اینکه فکر میکنیم جواب «نه» گفتن ما نوعی بی ادبی تلقی می شود؟ یا اینکه فکر میکنیم اگر به درخواست طرف مقابل؛ پاسخ منفی بدهیم احساس گناه سراغ ما می آید پس بهتر است درخواست او را انجام دهیم تا رضایت خاطر بدست بیاوریم؟

دکتر منوچهر خادمی؛ در این فایل صوتی به شما می گوید که چه مسایلی در ذهن شما میگذرد که مجبور می شوید تن به انجام درخواست طرف مقابل خودتان بدهید علی رغم اینکه آن درخواست، نه در حد و توان شماست و نه مطابق با میل و رغبت شما و نه متناسب با دانش و تخصص شما و نه هماهنگ با اوقات زندگی شما. البته ایشان راه حلی نیز ارایه می دهند که چگونه ما از احساس گناه و فشار درونی ناشی از پاسخ منفی دادن به درخواست طرف مقابل، رها شویم. همچنین دکتر خادمی به ما می گوید که در صورت وجود چه چیزهایی ما میتوانیم به درخواست طرف مقابل، پاسخ مثبت بدهیم.

سایت رسمی دکتر منوچهر خادمی www.dr-khademi.com

برچسب های این فایل صوتی


نظرات کاربران درباره این فایل صوتی


کاربر مهمان
    هیچ نظری تاکنون ثبت نشده است.