رویای تبت - فریبا وفی

در حال بارگذاری پخش کننده ...

آوای بوف AVAYEBUF

این کتاب صوتی 0 بار پسندیده شده
  ارسال در تلگرام در تلگرام بشنوید
رمان رویای تبت در سال 1383 نگاشته شده و برنده جایزه بنیاد گلشیری (1385) و برنده لوح تقدیر هفتمین دوره‌ی جایزه مهرگان ادب در سال 1385 شده است.مجموعه صوتی این کتاب که اکنون در اختیار شماست با کیفیتی عالی و با صدای ماندگار بانو سودابه کامران تهیه شده است

شیوای متین و معقول چه کار کرده که تعجب همه را برانگیخته و غافلگیرشان کرده است!؟

وقتی به وسیله سیم دو قطب یک باتری یا منبع الکتریکی دیگر به لامپ متصل شود، روشن می‌شود. فی‌الواقع وقتی دست صادق روی دست شیوا قرار می‌گیرد چنین اتفاقی رخ می‌دهد! علیرغم قضاوت دیگران، رسوایی، گند زدن و برچسب‌های دیگر می‌بینیم که یک‌جور شادی رهاشده روی صورت شیوا می‌نشیند، یک‌جور نشاط آرام و بی‌نقص، پوست صورتش برق می‌زند، و در نهایت خواب آرامی که از راه می‌رسد.زنی که کامل شد، زنی که به این درک رسید!

از دوران نوجوانی و جوانی همیشه این سوال در ذهنم ایجاد می‌شد که چرا زنانی که با آنها برخورد می‌کنم مدام در حال فریب‌دادن خودشان هستند!؟ نوجوان بودم و خام! این برایم عجیب بود. شاید اگر مسیر زندگی من و پدرم و مادرم و مادربزرگ‌هایم و پدربزرگ‌هایم و همه اجدادی که باورها و شاکله جسمی و ذهنی‌ام تاحدودی متاثر از آنهاست، جور دیگری بود، این پرسش پدید نمی‌آمد و یا شکلش جور دیگری بود و یا این‌قدر طول نمی‌کشید تا به جوابش نزدیک شوم.

درست یا غلط، ناشی از جبر محیط یا عوامل دیگر، به نظر می‌رسد زنی که عاشق نباشد و زنی که معشوق نباشد کامل نیست. برخی از زنان به این گزاره ایمان دارند. برخی ندانسته یا غریزی و برخی با هوش بالای خود، دانسته! البته فرقی هم ندارد... مهم این است که: "زن‌ها با غرایزشان زندگی را بهتر از مردها می‌فهمند".

برچسب های این کتاب صوتی


نظرات کاربران درباره این کتاب صوتی


کاربر مهمان
    هیچ نظری تاکنون ثبت نشده است.